JAK NAGRYWAĆ FILMY NA WAKACJACH?


POBIERZ MINI-PORADY
„Jak nagrywać filmy z wakacji”

Darmowy materiał przeznaczony dla miłośników podróżowania, pragnących rozpocząć przygodę z filmowaniem swoich wakacji oraz podróży.

1. PRZED PODRÓŻĄ - LOCATION SCOUTING

Każda podróż, a nawet leniwe wakacje rozpoczynają się zdecydowanie wcześniej niż z chwilą dotarcia na lotnisko. W przypadku wycieczek bądź wypraw posiadamy przecież zaplanowane atrakcje oraz upatrzone miejsca do zwiedzania. Każda z tych aktywności jest idealną okazją zarówno na pamiątkowe zdjęcia jak i rozpoczęcie przygody FILMOWEJ.

Twoja podróż rozpoczyna się już z chwilą zakupu biletu lotniczego lub wpłaty zaliczki na wycieczkę bądź wakacje organizowane przez biuro podróży. Przygotowanie do wyjazdu jest jednym z najważniejszych elementów całości. Dlatego postanowiliśmy wspomóc Cię w tym procesie. Sprawy niby oczywiste, a czasami w pośpiechu jednak lubią wypaść z głowy :)

Na etapie location scouting będziesz mógł zapoznać się bliżej z miejscem, do którego zmierzasz. Dzięki temu w twojej głowie pojawią się pierwsze pomysły na upatrzone kadry oraz określisz w przybliżeniu jakiego sprzętu użyjesz, a to zaoszczędzi na miejscu sporo czasu i pozwoli cieszyć się bez stresowym wyjazdem.

Aby rozpocząć swoją przygodę z filmowaniem potrzeba tylko trochę o nim pomyśleć i w odpowiednim momencie wcisnąć czerwony przycisk „RECORD”.

TIP: Przeprowadź Location Scouting przed każdym wyjazdem już w domu. Z pewnością zminimalizujesz niespodzianki, no chyba że uwielbiasz podróżniczą improwizację :)

LOCATION SCOUTING ONLINE Skorzystaj z prostych i darmowych narzędzi, które pomogą przeprowadzić gruntowny location scouting bez wychodzenia z domu.
Lokalizacja: google maps, street view, maps.me
Zdjęcia i otoczenie: wyszukiwarka google grafika, instagram, pinterest

GODZINY OTWARCIA Często bywają zmienne i potrafią mocno pokrzyżować plany, szczególnie gdy dana atrakcja lub muzeum są nieczynne w określone dni. Niektóre lokalizacje wykluczają użycie drona, gimbala (Meksykańskie ruiny majów), profesjonalnych aparatów i kamer (z wyjątkiem telefonów) lub obowiązuje całkowity zakaz filmowania (Kaplica Sykstyńska). Location scouting pomoże uniknąć rozczarowania oraz kilku zbędnych kilogramów w plecaku.

PARKINGSprawdź dokładną lokalizację oraz ewentualne miejsce na zaparkowanie pojazdu. W sezonie bywa tłoczno, a liczba miejsc często jest mocno ograniczona. Gdzie indziej parkingu po prostu brak, co naraża na niepotrzebny stres oraz utratę czasu zmarnowanego na poszukiwanie wolnego miejsca, gdy 100m obok jest co wybierać. TIP: Wybierz parking z wyprzedzeniem i oznacz go na swoich mapach google.

WYBÓR SPRZĘTU Określ, jakiego zestawu sprzętu będziesz potrzebować - aparat, GoPro, dron, gimbale, statywy lub sam smartfon. Wybór sprzętu zależy przede wszystkim od planów, formy spędzania wypoczynku i sposobu podróżowania, limitu bagażowego oraz celu podróży. W niektórych krajach próba wwożenia drona może się wiązać z poważymi konsekwencjami.

POGODA Trzeba być przygotowanym na każde warunki. Pogoda bywa zmienna tak samo w polskich górach jak i egzotykach, co nie oznacza, że w takich warunkach nie można robić zdjęć lub filmować. Parasol, peleryny, pokrowce na obiektywy ułatwią nagrywanie kadrów oraz zabezpieczą Twój sprzęt przed wodą. Nie przejmuj się brakiem kolorów i szarością nagrań oraz zdjęć. Wszystkim zajmiemy się na etapie postprodukcji.

CZAS DOTARCIA DO LOKALIZACJI Na zdarzenia drogowe nie mamy wpływu. Szczególnie w Azji korki potrafią przyprawić za pierwszym razem w osłupienie, a plan podróży wypadałoby zrealizować, tym bardziej gdy ograniczają nas godziny otwarcia. Czasami do wybranego miejsca trzeba dojść pieszo, a to już większe wyzwanie czasowe i logistyczne. TIP: Sprawdź warunki drogowe przynajmniej dzień wcześniej i TYLKO w godzinach szczytu.

WSCHODY I ZACHODY SŁOŃCAKoniecznie sprawdź godziny wschodów oraz zachodów słońca w trakcie wyjazdu. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej zorganizować swój dzień. Szczególnie w innych szerokościach geograficznych w zależności od pory roku, słońce może nie zachodzić i nie wschodzić wcale. Ponadto możliwość uwiecznienia tych zjawisk na zdjęciach oraz filmie należy do niezapomnianych przeżyć. Nagrywając wschody/zachody słońca rozsiądź się wygodnie z drinkiem i włącz funkcję TIMELAPS.

2. PRZYGOTOWANIE DRONA PRZED PODRÓŻĄ

Drony są wspaniałe, a uzyskany za ich pomocą materiał wręcz urzekająco magiczny. Gorąco zachęcamy do sprawdzenia się w roli operatora BSP, szczególnie podczas zagranicznych podróży. Należy jednak pamiętać, że dron to nie zabawka i trzeba za każdym razem przestrzegać przepisów lotniczych oraz prawa obowiązującego w danym państwie. W każdym kraju obowiązują odrębne przepisy, nawet w UE niby ujednolicono przepisy, a jednak lokalne regulacje krajowe wciąż wprowadzają sporo zamieszania. Nigdy nie lataj w strefie lotniskowej, w pobliżu więzień, baz wojskowych oraz innych obiektów strategicznych, aby uniknąć przykrych konsekwencji. Nawet początkujący operator jest w stanie nagrać wspaniałe ujęcia z drona, które z pewnością wzbogacą film podróżniczy.

Kilka tygodni przed podróżą zawsze sprawdź lokalne przepisy dotyczące latania dronem.

Nie lataj! - gdy nie czujesz się pewnie w danej lokalizacji - zbyt wiele ludzi, niekorzystne warunki pogodowe, mały dystans od obiektów strategicznych i lotnisk. To Ty jesteś operatorem i to Ty odpowiadasz za każdy lot.

Jaki dron wybrać na początek? Zdecydowanie do 249 gram. Są prostsze w obsłudze oraz potrzebujesz jedynie podstawową wiedzę, którą szybko można przyswoić. Ponadto należy spełnić mniej wymogów formalnych, aby w pełni korzystać z możliwości operowania swoim sprzętem. My latamy na DJI. Uzyskaj wymaganą licencję dla krajów UE. Szczegółowe informacje jak wyrobić licencję oraz zarejestrować swojego drona znajdują się na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego: www.drony.ulc.gov.pl

AKTUALIZACJA PRZED WYJAZDEM Uruchom drona wraz z kontrolerem na kilka minut i sprawdź czy posiadasz najnowszą aktualizację oprogramowania oraz bazę danych. Unikniesz nieprzyjemnej sytuacji, gdy po kilkumiesięcznej przerwie odpalasz swój sprzęt w cudownej lokalizacji bez możliwości rozpoczęcia lotu z powodu aktualizacji... w egzotyku dane komórkowe kosztują nie mało a WIFI bywa niedostępne. Oszczędzisz czas, nerwy i pieniądze.

WYKUP UBEZPIECZENIE Ubezpieczenie roczne OC za loty w przestrzeni powietrznej dla BSP (Bezzałogowe Statki Powietrzne) nie jest dużym wydatkiem, ponieważ kwoty zaczynają się już w granicach 100 PLN. W wielu krajach jest ono NIEZBĘDNE w celu przeprowadzenia operacji lotniczej, a brak narażana nas na nieprzyjemne konsekwencje. Z naszej strony sprawdzone i nie drogie ubezpieczenie lotnicze znajdziesz na stronie www.finansowachata.pl

SPRAWDŹ STAN SWOJEGO SPRZĘTU Po powrocie z podróży zazwyczaj odstawia się sprzęt to szafy w oczekiwaniu na kolejną okazję. Skoro już rozpocząłeś przygotowania do kolejnego wyjazdu, warto poświęcić 1 minutę na techniczny przegląd drona: dokręceniu śmigieł, przeczyszczenie kamery, wydmuchanie piasku, pyłków, brudu z otworów obudowy przy użyci sprężonego powietrza.

SPRAWDŹ LOKALNE PRZEPISY Obowiązkowo sprawdź lokalne przepisy dla dronów obowiązujące w kraju Twojej następnej podróży. Najlepiej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, aby zyskać czas na załatwienie ewentualnych formalności takich jak zgody, pozwolenia, licencje, opłaty, wykup ubezpieczenia.

Korzystaj ze sprawdzonych źródeł na www.uavcoach.com lub www.drone-laws.com

LICENCJA NA DRONA Jako operator drona na terenie UE jesteś zobowiązany do posiadania odpowiednich uprawnień według określonych kategorii. Nawet, gdy docelowy kraj jej nie wymaga, zdecydowanie łatwiej uzasadnić swoje działania lokalnym służbom w przypadku kontroli. Ponadto dron to potężne narzędzie filmowe, a jego użytkowanie wymaga posiadania podstawowej wiedzy dotyczącej obsługi. Szczegóły www.drony.ulc.gov.pl

ZAPLANUJ SWÓJ LOT DRONEM NA PODSTAWIE POGODYDrony są sprzętem szczególnie podatnym na mocniejsze podmuchy wiatru oraz opady deszczu i śniegu. Zalecamy korzystanie ze sprawdzonych aplikacji, które z dużą dokładnością potrafią przewidzieć najbliższe warunki pogodowe. Krótki podgląd pomoże w planowaniu lotu oraz wyborze najlepszej pory dnia.

Ściągnij na swoje urządzenie mobilne darmową aplikację UAV Forecast.

3. PRZYGOTOWANIE SPRZĘTU PRZED PODRÓŻĄ

Sprawa niby oczywista, a jednak nawet profesjonalistom zdarzają się od czasu do czasu proste wpadki, gdy w natłoku przygotowań zapomni się o sprawach oczywistych: brak karty w aparacie, niezgrany materiał z poprzedniego wyjazdu, nierozpoznawalna karta w urządzeniu, brak ładowarki czy odpowiedniego adaptera, brak wymaganego oznakowania drona etc. Brzmi znajomo?

Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy krótką check-list, która pomoże w odpowiednim przygotowaniu sprzętu fotograficznego oraz filmowego przed podróżą. Z naszej praktyki wynika, że pakowanie na ostatnią chwilę jest najgorszym z możliwych rozwiązań. Najlepiej rozpocząć przygotowania w ostatnim tygodniu przed podróżą. Kilkanaście baterii też wymagają czasu na pełne naładowanie. 48h przed wyjazdem szybka check-lista i 100% i można śmiało powiedzieć o przygotowaniu na 100%.
Przed każdą podróżą przygotuj swój sprzęt z kilkudniowym wyprzedzeniem i sprawdź czy działa :)

LOCATION SCOUTING Określ jakim sprzętem będziesz się posługiwać, a który stanie się tylko zbędnym obciążeniem bagażu. Ponadto w niektórych sytuacjach nasza lokalizacja wykluczy możliwość posługiwania się profesjonalnym sprzętem, gimbalem lub dronem. W przypadku znaczących limitów bagażowych wybierz tylko ten sprzęt, który jest niezbędny.

WARUNKI PRZEWOZU SPRZĘTU Urządzenia elektroniczne (czyli wszystko, co działa na baterię) umieszczamy w bagażu podręcznym, ale... Przewóz drona - zawsze sprawdzaj wytyczne danej linii lotniczej. Generalnie dron w większości przypadków przewozimy w bagażu podręcznym jako urządzenie elektroniczne. Jednakże niektóre linie lotnicze takie jak: FlyDubai, Emirates etc. wymagają umieszczenia drona (bez baterii oraz kontrolera) w bagażu rejestrowanym.

BATERIE Naładuj każde urządzenie przed podróżą. Musisz być przygotowany na każdą okoliczność. Niechaj nic cię nie zaskoczy. Czasami w hotelach (szczególnie w egzotycznych lokalizacjach) liczba gniazdek może być ograniczona i wówczas pojawia się dylemat, co ładować, a sprzętu potrzeby na już.

KABLE są lekkie oraz zajmują mało miejsca. Nie jesteśmy dokładnie przewidzieć kiedy mogą stać się potrzebne. Tym bardziej, w dzisiejszych czasach wtyczki są uniwersalne do wielu urządzeń. Warto zaopatrzyć się w jeden uniwersalny kabel USB z kilkoma wtykami do każdego urządzenia.

ADAPTER Uniwersalny adapter do gniazdka z wieloma wtykami jest niezbędnikiem każdego podróżnika. Dzięki niemu mamy 100% pewności, że lokalna standardy zasilania w danym kraju nigdy nas nie zaskoczą. Ponadto w przypadku ograniczonej ilości gniazdek, umożliwia ładowania kilku urządzeń jednocześnie.

KARTY PAMIĘCI

  • 1. Zawsze przed podróżą sprawdź, czy w urządzeniu znajduje się karta pamięci. Sprawa oczywista, a jednak czasami jedna karta jest używana do kilku rzeczy lub po poprzednim zgrywaniu materiałów nie została wsadzona z powrotem do slota.
  • 2. Ponadto zadbaj o odpowiednią pojemność oraz szybkość karty. Nagrywanie filmów zwiększa zapotrzebowanie nośnika na wolną przestrzeń zapisu.
  • 3. Sprawdź, czy karta działa... szczególnie podczas przenoszenia na różne urządzenia może się zdarzyć, że karta stała się nierozpoznawalna. Konieczny jest wówczas format.
  • 4. Sprawdź,czy zgrałeś materiał z poprzedniego wyjazdu, aby zabezpieczyć go przed przypadkową utratą lub zapewnić odpowiednią ilość miejsca na nowy materiał.
  • POZOSTAŁE AKCESORIA Zabierz swoje akcesoria, które chcesz wykorzystać do kręcenia materiałów oraz robienia zdjęć.

  • - Statywy, selfie-stick
  • - Filtry na obiektyw
  • - Etui wodoodporne oraz etui transportowe sprzętu
  • - Szkło obijające
  • - Kamera sportowa wraz z akcesoriam, a tych trochę jest :)
  • - Inne
  • DOKUMENTY PODRÓŻNE NAJWAŻNIEJSZE. Może się zdarzyć o zapomnieniu którejś z powyższych pozycji, lecz bez dokumentów podróży nie będzie podróży :)

    4. JAK NAGRYWAĆ TIMELAPS

    Współczesne modele aparatów, kamer oraz telefonów w większości posiadają funkcję timelaps, umożliwiającą rejestrowanie obrazu w przyśpieszonym tempie. Jest to świetne rozwiązanie stosowane do urozmaicenia filmu. Automatyczne timelapsy możesz nagrywać dowolnym urządzeniem wyposażonym w daną funkcję.

    Co nagrywać przy pomocy timelapsa? Timelaps są idealnym rozwiązaniem do rejestrowania zachodów oraz wschodów słońca. Procedura jest jednak znacznie dłuższa niż nagrywanie zatłoczonych skrzyżowań, ruchu samochodów itp. Przygotuj się nawet na 20 minutową sesję.

  • 1. Zaopatrz się w odpowiedni zestaw piknikowy.
  • 2. Wybierz ustronne miejsce, aby nikt przypadkiem nie naruszył twojego kadru lub zaburzył kompozycji swoją obecnością.
  • 3. Sprawdź dokładnie ustawienia (zachęcamy do eksperymentowania w celu odnalezienie swojej drogi filmowej).
  • 4. Wciśnij RECORD.
  • 5. Rozsiądź się wygodnie, zrelaksuj i podziwiaj widoki w oczekiwaniu na efekt końcowy.
  • Długość timelaps. W przypadku filmu z podróży wszystko zależy od wizji, tematyki oraz rodzaju filmu. Z naszego doświadczenia wynika, że 1 timelaps na 1 minutę filmu o długości 6-8 sekund w zupełności wystarczy, aby urozmaicić końcowy materiał.

    Sugerowane ustawienia do rejestrowania wschodów oraz zachodów słońca kamerami sportowymi:

  • Nightlap 4K, Bitrate: High, Wide, Shutter: Auto
  • Interwał 10 sec (można eksperymentować o 1 zakres w dół lub górę w zależności od preferencji.
  • Zapewnij urządzeniu rejestrującemu odpowiednią stabilizację, poprzez statyw lub improwizuj opierając urządzenia na prowizorycznej konstrukcji z kamieni, na murku, stole, krześle itp. w sposób uniemożliwiający powstawanie drgań.

    5. JAK NAGRYWAĆ SLOWMOTION

    Odszukaj w swoim aparacie, kamerze, telefonie możliwość nagrywania w trybie slowmotion i zacznij zabawę. Klip w zwolnionym tempie można nagrać w bardzo prosty sposób a wszystko odbywa się automatycznie. Istotne, aby nagrywanie odbywało się w przy minimum 60 kl./s.

    W zwolnionym tempie najlepiej prezentują się sytuacje oraz obiekty, które w naturalny sposób dzieją się szybko. Dzięki slowmotion możemy dokładniej przyjrzeć się danej scenie w najciekawszym jej fragmencie.

    Na etapie montażu filmu stosujemy efekty spowolnienia materiału w celu wyróżnienia danego momentu lub przyśpieszamy oś czasu, aby nadać wspomnieniom większej dynamiki.

    6. PRZYGOTOWANIE SPRZĘTU PRZED PODRÓŻĄ

    Najlepszy sprzęt to ten, który akurat masz pod ręką
    Czas w podróży zawsze przemija zbyt szybko. Często zmieniamy lokalizacje i nie mamy wystarczająco dużo czasu na rozgoszczenie się w jednym miejscu, aby rozstawić sprzęt i dobrać odpowiednie parametry, a kadry i chwile przemijają. Czasami lepiej uchwycić wydarzenie nawet przy niekorzystnym oświetleniu bądź z poruszającego się pojazdu, niż liczyć na szczęście, że podobna okazja jeszcze kiedyś się przydarzy.

    Aby rozpocząć swoją przygodę z filmowaniem NIE POTRZEBUJESZ drogiego sprzętu. Współcześnie większość standardowych telefonów jest wyposażona w rozdzielczość umożliwiająca nagrywanie w 4K, stabilizacje, mocne aparaty w tym teleobiektywy. Sprawdź możliwości swojego telefonu, a z pewnością odkryjesz wiele nieznanych ci dotąd funkcjonalności. Z czasem, gdy odnajdziesz w sobie zamiłowanie do filmowania własnych podróży, będziesz dokładnie wiedział jakiego sprzętu potrzebujesz do rozwijania dalszych umiejętności.

    Fotografuj takim sprzętem, z którym czujesz się pewnie.
    Zaawansowane aparaty lustrzane często potrafią przyprawić o zawroty głowy i musi minąć sporo czasu, zanim dobrze pozna się swój sprzęt. Czasami tryb "Auto" nie jest takim złym rozwiązaniem, aczkolwiek... czy nie warto wybrać taki sprzęt, którym posługuje się intuicyjnie, pewnie, a obsługa nie wymaga od kilkuminutowego ustawiania parametrów?

    Podróż - to Twój czas na odkrywanie, poznawanie oraz naukę. Gorąco zachęcamy do eksperymentowania z własnym sprzętem oraz rozwijania własnych umiejętności.

    Filmuj ten sam kadr, który fotografujesz.
    To najprostsza metoda na rozpoczęcie swojej przygody z filmowaniem wakacyjnych podróży. Każdy fotografuje - nie każdy filmuje. Skoro zdecydowałeś się na uchwycenie danej chwili w kadrze na zdjęciu, co stoi na przeszkodzie do stworzenia krótkiego materiału wideo? Obraz ruchomy potrafi przekazać znacznie więcej informacji, a odpowiednio zmontowany w całość stanowi idealne podsumowanie wyjazdu oraz niezapomnianą pamiątkę na całe życie. Tak samo jak fotografujesz, nagrywaj to co jest dla Ciebie najważniejsze.

    Nagrywaj krótkie ujęcia 3-10 sekund.Jeżeli głównym tematem kadru nie jest Twoja kilkuminutowa wypowiedź o tematyce V-loga, postaraj się nagrywać krótkie filmy pomiędzy 3-10 sekund. Na etapie postprodukcji każdy materiał jest odpowiednio przycinany, przyśpieszany bądź spowalniany, aby nadać finalnej wersji odpowiedniego klimatu. Jeżeli nagrywasz dłuższe wydarzenia (przedstawienie, wyścig, rejs, zjazd, skok itp.), również postaraj się nagrywać tylko jego najważniejsze fragmenty, aby oszczędzić miejsce na nośniku pamięci.

    Twój film to Twoja historia i wspomnienia.
    To Ty jesteś reżyserem swojego filmu. Nagrywasz wydarzenia, które są dla Ciebie oraz Twoich bliskich najważniejsze, aby móc do nich wrócić w każdej chwili za pomocą pojedynczego kliknięcia. Nie zapominaj jednak o szczegółach, które urozmaicają nagranie oraz zwracają uwagę na niedostrzegalne na dużym kadrze detale. Nagrywaj emocje, uśmiechy, radość. Pokaż lokalną kulturę, tradycję, życie.

    Nagrywaj tylko dobrej jakości tło dźwiękowe.
    Oczywiście nie chodzi tutaj o nagrywanie w studyjnej jakości. Rejestrując otoczenie bądź własną wypowiedź należy jednak wystrzegać się rozpraszaczy, które zanieczyszczają materiał dźwiękowy - szum wiatru, przechodzących w pobliżu mikrofonu osób, zagłuszających wypowiedzi odgłosy silnika, trąbek, dzwonów itp. Jeżeli zależy ci na rejestrowaniu dźwięków otoczenia, warto rozważyć zainwestowania w zewnętrzny mikrofon, który z pewnością poradzi sobie lepiej niż ten wbudowany w telefon lub aparat. Na etapie postprodukcji staramy się wydobyć jak najwięcej z nagranych dźwięków otoczenia, jednakże korekta cyfrowa nie może się równać z oryginalną czystością nagrania.

    Zwróć uwagę na oświetlenia, ponieważ to właśnie światło nadaje nagraniom wyjątkowości. Zarówno podczas robienia zdjęć jak i nagrywania filmu zwróć uwagę na oświetlenie kadru oraz cienie. Czasami lepiej zmienić lokalizację o dwa kroki w bok, co pozwala uzyskać zdecydowanie lepsze doświetlenie postaci. Unikaj nagrywania w skrajnie ciemnych lub prześwietlonych warunkach. To światło pozwala zapisać w pliku odpowiednią ilość informacji oraz wpływa na końcową jakość obrazu. Najpiękniejsze zdjęcia wychodzą zawsze o wschodzie oraz zachodzie słońca - koniecznie sprawdź dlaczego.

    7. TWOJE POSTĘPY W FILMOWANIU

    Wygląd końcowego filmu po pracach postprodukcyjnych zależy w dużym stopniu od przesłanego przez Ciebie materiału. Istotne, aby ujęcie z podróży były urozmaicone. Dlatego też w poniższej tabeli stworzyliśmy dla Ciebie przykładowy zakres ujęć. Oczywiście to Ty decydujesz o ostatecznej proporcji i brak jakiejkolwiek pozycji w nie wpłynie na jakość filmu. Może jedynie zwiększyć jego atrakcyjność oraz podnieść Twoje umiejętności filmowe. Przy okazji wzbudzisz w sobie potrzebę poznania własnego sprzętu.

    Wierzymy, że oprócz fotografowania podróży, tak jak my odkryjesz w sobie zamiłowanie do filmowania. Eksperymentuj ze swoim sprzętem i odkrywaj jego nowe możliwości. Poznaj jego moc. Uruchom aparat w swoim telefonie, sprawdź różne tryby oraz ukryte funkcje. Zaskocz siebie. Z pewnością odkryjesz coś nowego. Posiadasz Samunga serii Galaxy? Nagrywałeś już timelaps w trybie Astrofotografi? MAGIA... i to w telefonie.

    Nagrywaj w fukcji AUTO, jeżeli jeszcze nie czujesz się pewnie w trybie manualnego ustawiania naświetlenia, przesłony, ekspozycji itp. Skup się na kadrze, otoczeniu, emocjach i tym właściwym momencie uruchomienia migawki... A my zajmiemy się postprodukcją za Ciebie.

    robiłeś zdjęcie? Nagraj wideo na bazie tego samego kadru. Skoro już podjąłeś decyzję sięgnięciu po sprzęt oraz o uruchomieniu migawki dla zdjęcia, to znaczy, że znalazłeś także interesujący kadr dla FILMU.

    FAQ Jak nagrywać filmy na wakacjach?

  • Rozdzielczość: 4K, 2,7K, 1080p
  • Im większa rozdzielczość tym lepiej. Większość współczesnych aparatów, kamer oraz telefonów oferuje możliwość rejestracji obrazu 4K w standardzie. Tym bardziej, filmy zarejestrowane w standardzie 4K prezentują się na dużym ekranie zdecydowanie bardziej okazale i cieszą oko odbiorców.
  • Ilość klatek na sekunkę: 30kl/s, 60kl/s
  • Większa ilość klatek na sekunkę oznacza lepszą płynność obrazu. Szczególne różnice są widoczne dla obiektów w ruchu.
  • Format obrazu: 16:9
  • Najbardziej uniwersalny format nagrywania, a przy tym zapewniający najwięcej możliwość w postprodukcji.
    Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
    Tylko w POZIOMIE. Nagrane w ten sposób ujęcia najlepiej prezentują się na dużym ekranie oraz ukazują najbogatszy kadr. Krótkie filmy pionowe są dedykowane social-mediom.
    Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
    Nagrywaj krótkie ujęcia 3-10 sekund. Jeżeli głównym tematem kadru nie jest Twoja kilkuminutowa wypowiedź o tematyce V-loga, postaraj się nagrywać krótkie filmy pomiędzy 3-10 sekund. Na etapie postprodukcji każdy materiał jest odpowiednio przycinany, przyśpieszany bądź spowalniany, aby nadać finalnej wersji odpowiedniego klimatu. Jeżeli nagrywasz dłuższe wydarzenia (przedstawienie, wyścig, rejs, zjazd, skok itp.), również postaraj się nagrywać tylko jego najważniejsze fragmenty, aby oszczędzić miejsce na nośniku pamięci.
    Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Przede wszystkim ruch Twojego sprzętu musi być urozmaicony. Inaczej ujęcia stają się monotonne pomimo zmienności kadru. Unikaj nagrywania pod tym samym kątem. Eksperymentuj, a jesteśmy pewni, że bardzo szybko nabierzesz wprawy. Poniżej prezentujemy kilka prostych ruchów dla początkujących filmowców:
  • dół - góra
  • góra - dół
  • od lewej do prawej
  • od prawej do lewej
  • statyczny w pozycji stojącej
  • statyczny w pozycji dolnej - z poziomu podłoża

  • To w zupełności wystarczy, abyśmy mogli nadać Twoim materiałom odpowiedniej dynamiki na etapie montażu filmu.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Na początku sprawdź ustawienia swojego sprzętu. Najnowsze modele zawsze posiadają funkcje stabilizacji obrazu. Poznaj Swój sprzęt.
  • Trzymaj swój sprzęt stabilnie.
  • Nie zmieniaj gwałtownie kierunków.
  • Nie wykonuj gwałtownych ruchów telefonem - nagranie będzie rozmazane oraz niestabilne.
  • Unikaj szybkiego przemieszczania się - lepiej przystanąć na 3sec. niż nagrać ujęcie w biegu.

  • Ponadto z naszej strony na etapie postprodukcji filmu zostanie zaplikowana stabilizacja programowa tam, gdzie praca tego wymaga.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Nie tyle warto, co TRZEBA. Oczywiście rozsądnie i nie koniecznie przy każdym kadrze :) Dzięki powiększeniu uzyskujemy większe możliwości ustawienia kadru bez konieczności zmiany własnego położenia. Ponadto jesteśmy w stanie wykonać tzw. "Dyskretne zdjęcia", nie przerywając prac lub rytuałów fotografowanych osób. Pamiętaj, że każdy ma prawo do prywatności.

  • Zoom optyczny czy cyfrowy? Zawsze korzystamy z zoomu optycznego, gdyż tylko wtedy uzyskujemy ostry i bezstratny obraz. Zoom cyfrowy powoduje znaczącą utratę jakości, przez co przy większych powiększeniach późniejsze wykorzystanie zdjeć staje się bardzo ograniczone.

  • Wskazówka: W trybie fotograficznym nie użyj dwóch palców w celu powiększenia kadru (co zwykle czyni się w przypadku przegladania zdjęć w galerii), gdyż wtedy wykorzystywany jest zoom cyfrowy. Wybierz zoom optyczny, który obsługuje Twój smartfon klikając wyświetlaną na ekranie opcję powiększenia: 2x, 5x, 10x. Tylko wtedy odkryjesz magię.

  • Koniecznie sprawdź parametry swojego telefonu, aby lepiej wykorzystać możliwości teleobiektywu. Zoomuj otoczenie... A z pewnością odkryjesz uroki świata z nowej perspektywy.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Dwie złote rady:
  • 1. Wybierz sprzęt, który akurat masz pod ręką
    Czas w podróży zawsze przemija zbyt szybko. Często zmieniamy lokalizacje i nie mamy wystarczająco dużo czasu na rozgoszczenie się w jednym miejscu, aby rozstawić sprzęt i dobrać odpowiednie parametry, a kadry i chwile przemijają.
  • Czasami lepiej uchwycić wydarzenie nawet przy niekorzystnym oświetleniu bądź z poruszającego się pojazdu, niż liczyć na szczęście, że podobna okazja jeszcze kiedyś się przydarzy.
  • 2. Fotografuj takim sprzętem, z którym czujesz się pewnie
  • Zaawansowane aparaty lustrzane często potrafią przyprawić o zawroty głowy i musi minąć sporo czasu, abyśmy dobrze poznali możliwości własnego sprzętu. Czasami tyb "Auto" nie jest takim złym rozwiązaniem, aczkolwiek... czy nie warto wybrać taki sprzęt, którym potrafimy się posługiwać i z którym czujemy się pewnie, a obsługa nie wymaga od nas kilkuminutowego ustawiania parametrów?

  • Podróż - to Twój czas na odkrywanie, poznawanie oraz naukę. Gorąco zachęcamy do eksperymentowania z własnym sprzętem oraz rozwijania własnych umiejętności.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Przeprowadź Location Scouting przed każdym wyjazdem już w domu. Z pewnością zminimalizujesz niespodzianki, no chyba że uwielbiasz podróżniczą improwizację :)

  • Na etapie location scouting będziesz mógł zapoznać się bliżej z miejscem, do którego zmierzasz. Dzięki temu w twojej głowie pojawią się pierwsze pomysły na upatrzone kadry oraz określisz w przybliżeniu jakiego sprzętu użyjesz, a to zaoszczędzi na miejscu sporo czasu i pozwoli cieszyć się bez stresowym wyjazdem.

  • Location scouting to m.in. zapoznanie z miejscem podróży, godziny otwarcia, lokalizacja parkingu, wybór sprzętu, pogoda, czas dojazdu, godzina wschodu oraz zachodu słońca.

  • MINI-PORADY Jak nagrywać filmy z wakacji. Darmowy materiał przeznaczony dla miłośników podróżowania, pragnących rozpocząć przygodę z filmowaniem swoich podróży.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Należy jednak pamiętać, że dron to nie zabawka i trzeba za każdym razem przestrzegać przepisów lotniczych oraz prawa obowiązującego w danym państwie. W każdym kraju obowiązują odrębne przepisy, nawet w UE niby ujednolicono przepisy, a jednak lokalne regulacje krajowe wciąż wprowadzają sporo zamieszania. Nigdy nie lataj w strefie lotniskowej, w pobliżu więzień, baz wojskowych oraz innych obiektów strategicznych, aby uniknąć przykrych konsekwencji.


  • Latanie dronem: PAMIĘTAJ
  • Kilka tygodni przed podróżą zawsze sprawdź lokalne przepisy dotyczące latania dronem.
  • Nie lataj! - gdy nie czujesz się pewnie w danej lokalizacji - zbyt wiele ludzi, niekorzystne warunki pogodowe, mały dystans od obiektów strategicznych i lotnisk. To Ty jesteś operatorem i to Ty odpowiadasz za każdy lot.
  • Wykonaj aktualizację oprogramowania drona przed podróżą
  • Wykup ubezpieczenie
  • Sprawdź stan swojego sprzętu
  • Sprawdź lokalne przepisy
  • Wyrób licencje
  • Planuj swój lot na podstawie pogody

  • MINI-PORADY Jak nagrywać filmy z wakacji. Darmowy materiał przeznaczony dla miłośników podróżowania, pragnących rozpocząć przygodę z filmowaniem swoich podróży.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Sprawa niby oczywista, a jednak nawet profesjonalistom zdarzają się od czasu do czasu proste wpadki, gdy w natłoku przygotowań zapomni się o sprawach oczywistych: brak karty w aparacie, niezgrany materiał z poprzedniego wyjazdu, nierozpoznawalna karta w urządzeniu, brak ładowarki czy odpowiedniego adaptera, brak wymaganego oznakowania drona etc. Brzmi znajomo?

  • Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy krótką check-list, która pomoże w odpowiednim przygotowaniu sprzętu fotograficznego oraz filmowego przed podróżą.

  • MINI-PORADY Jak nagrywać filmy z wakacji. Darmowy materiał przeznaczony dla miłośników podróżowania, pragnących rozpocząć przygodę z filmowaniem swoich podróży.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Współczesne modele aparatów, kamer oraz telefonów w większości posiadają funkcję timelaps, umożliwiającą rejestrowanie obrazu w przyśpieszonym tempie. Jest to świetne rozwiązanie stosowane do urozmaicenia filmu. Automatyczne timelapsy możesz nagrywać dowolnym urządzeniem wyposażonym w daną funkcję.

  • Timelaps są idealnym rozwiązaniem do rejestrowania zachodów oraz wschodów słońca. Procedura jest jednak znacznie dłuższa niż nagrywanie zatłoczonych skrzyżowań, ruchu samochodów itp. Przygotuj się nawet na 20 minutową sesję.

  • Zapewnij urządzeniu rejestrującemu odpowiednią stabilizację, poprzez statyw lub improwizuj opierając urządzenia na prowizorycznej konstrukcji z kamieni, na murku, stole, krześle itp. w sposób uniemożliwiający powstawanie drgań.

  • MINI-PORADY Jak nagrywać filmy z wakacji. Darmowy materiał przeznaczony dla miłośników podróżowania, pragnących rozpocząć przygodę z filmowaniem swoich podróży.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Odszukaj w swoim aparacie, kamerze, telefonie możliwość nagrywania w trybie slowmotion i zacznij zabawę. Klip w zwolnionym tempie można nagrać w bardzo prosty sposób a wszystko odbywa się automatycznie. Istotne, aby nagrywanie odbywało się w przy minimum 60 kl./s.
  • W zwolnionym tempie najlepiej prezentują się sytuacje oraz obiekty, które w naturalny sposób dzieją się szybko. Dzięki slowmotion możemy dokładniej przyjrzeć się danej scenie w najciekawszym jej fragmencie.
  • Na etapie montażu filmu stosujemy efekty spowolnienia materiału w celu wyróżnienia danego momentu lub przyśpieszamy oś czasu, aby nadać wspomnieniom większej dynamiki.

  • MINI-PORADY Jak nagrywać filmy z wakacji. Darmowy materiał przeznaczony dla miłośników podróżowania, pragnących rozpocząć przygodę z filmowaniem swoich podróży.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Filmuj ten sam kadr, który fotografujesz.

  • To najprostsza metoda na rozpoczęcie swojej przygody z filmowaniem wakacyjnych podróży. Każdy fotografuje - nie każdy filmuje. Skoro zdecydowałeś się na uchwycenie danej chwili w kadrze na zdjęciu, co stoi na przeszkodzie do stworzenia krótkiego materiału wideo? Obraz ruchomy potrafi przekazać znacznie więcej informacji, a odpowiednio zmontowany w całość stanowi idealne podsumowanie wyjazdu oraz niezapomnianą pamiątkę na całe życie. Tak samo jak fotografujesz, nagrywaj to co jest dla Ciebie najważniejsze.

  • To Ty jesteś reżyserem swojego filmu. Nagrywasz wydarzenia, które są dla Ciebie oraz Twoich bliskich najważniejsze, aby móc do nich wrócić w każdej chwili za pomocą pojedynczego kliknięcia. Nie zapominaj jednak o szczegółach, które urozmaicają nagranie oraz zwracają uwagę na niedostrzegalne na dużym kadrze detale. Nagrywaj emocje, uśmiechy, radość. Pokaż lokalną kulturę, tradycję, życie.

  • MINI-PORADY Jak nagrywać filmy z wakacji. Darmowy materiał przeznaczony dla miłośników podróżowania, pragnących rozpocząć przygodę z filmowaniem swoich podróży.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
    Nie musisz nic robić. Nie wymagamy deklaracji uczestnictwa w programie, ani podpisywania zgód. Weryfikujemy jedynie Twoją historię zamówień. Zamówienia z rabatem lojalnościowym należy składać bezpośrednio mailowo lub telefonicznie.

    FAQ Jak robić zdjęcia na wakacjach?

  • Rozdzielczość: 16-20 Mpix
  • W dzisiejszych czasach nie warto robić zdjęć poniżej 12Mpix, gdyż uchwycony obraz zostanie zapisany w naszym aparacie w bardzo niskiej jakości, co ograniczy możliwści wykorzystania zdjęcia oraz poddania go procesom dalszej obróbki.

  • 16-20Mpix to wartość optymalna, która w zupełności wystarcza, aby otrzymać ostre oraz klarowne zdjęcia, zadowalające zarówno na ekranie telefonu, jak i w standardowych wydrukach na użytek domowy. Ten sam zakres, zapewnia dobrą jakość przy stosunkowo małym rozmiarze plików.

  • A jak mam 200Mpix? To jeszcze lepiej! Idealne dla trybu nocnych zdjęć (zmniejsza zaszumienie) lub gdy zamierzasz wydrukować swoje fotografie na formacie większym niż foto-album. Niestety duża rozdzielczość posiada jedną istotną wadę... rozmiar, który potrafi kilkunastokrotnie przewyższyć rozmiar pliku niż optymalne rozdzielczości. W przypadku dłuższej podróży koniecznie spradź czy posiadasz odpowiednią ilość miejsca na dane w swoim urządzeniu oraz dysponujesz w domu odpowiednio dużą jednostką magazynową. Przez lata podróżowania trochę się tego nazbiera :)

  • Format: 16:9 czy 4:3

  • W formacie 4:3 zazwyczaj jesteśmy w stanie ustawić najwyższą rozdzielczość matrycy. Osobiście polecamy format 4:3, chociaż w tej kwestii wszystko zależy od indywidualnych preferencji.
  • Format 16:9 najlepiej prezentuje się na ekranie smartfonów oraz TV, ponieważ obraz jest prezentowany w całości bez przycięcia. Kard jest wówczas bardziej podłużny.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Retusz zdjęć w skrócie oznacza poprawianie fotografii wykorzystując zaawansowane narzędzia cyfrowe, dzięki którym jesteśmy w stanie poprawić detale oraz usunąć nieporządane obiekty zaburzające estetykę.

  • Jest to proces czasochłonny oraz wymagający co najmniej podstawowej wiedzy z dziedziny fotografii oraz wieloletnich metod prób i błedów.

  • Do podstawowych prac postprodukcyjnych przy edycji zdjęcia należy przede wszystkim poprawa kolorystki poprzez ustawienie balansu bieli i odcieni, kontrakstu (czernie, biele, przepalenia, cienie) czy temperatura barw, nasycenie oraz jaskrawość.

  • Jeżeli brakuje Ci czasu lub wiedzy w zakresie postprodukcji zdjęć po powrocie z podróży, wystarczy że wybierzesz jeden z naszych pakietów... A my zajmiemy się resztą.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Oczywiście, że TAK. Pole działań jest jednak ograniczone ze względu na zaszumienie (zakłócenia obrazu), które wpływają na obniżenie jakości zdjęcia.

  • Aby wyzbyć się nieporządanego efektu, podczas obróbki zdjęć stosuje się metodę redukcji szumów, która zmniejsza "efekt śnieżenia" kosztem ostrości. Dlatego też należy zadbać o odpowiedni balans pomiędzy obydwoma parametrami, aby zdjęcie zachowało swoje walory estetyczne.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Dwie złote rady:
  • 1. Wybierz sprzęt, który akurat masz pod ręką
    Czas w podróży zawsze przemija zbyt szybko. Często zmieniamy lokalizacje i nie mamy wystarczająco dużo czasu na rozgoszczenie się w jednym miejscu, aby rozstawić sprzęt i dobrać odpowiednie parametry, a kadry i chwile przemijają.
  • Czasami lepiej uchwycić wydarzenie nawet przy niekorzystnym oświetleniu bądź z poruszającego się pojazdu, niż liczyć na szczęście, że podobna okazja jeszcze kiedyś się przydarzy.
  • 2. Fotografuj takim sprzętem, z którym czujesz się pewnie
  • Zaawansowane aparaty lustrzane często potrafią przyprawić o zawroty głowy i musi minąć sporo czasu, abyśmy dobrze poznali możliwości własnego sprzętu. Czasami tyb "Auto" nie jest takim złym rozwiązaniem, aczkolwiek... czy nie warto wybrać taki sprzęt, którym potrafimy się posługiwać i z którym czujemy się pewnie, a obsługa nie wymaga od nas kilkuminutowego ustawiania parametrów?

  • Podróż - to Twój czas na odkrywanie, poznawanie oraz naukę. Gorąco zachęcamy do eksperymentowania z własnym sprzętem oraz rozwijania własnych umiejętności.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • I to jakie! Współczesne telefony komórkowe z roku na rok są wyposażane w coraz to mocniejsze aparaty, umożliwiając użytkownikom przede wszystkim intuicyjną oraz zautomatyzowaną obsługę, jak i szeroki wybór obiektywów: główny, przedni, szerokokątny, teleobiektyw (zoom)

  • Dużą zaletą stosowania smartfonów w fotografii jest przede wszystkim ich niewielki rozmiar oraz dostępność "zawsze pod ręką".

  • Telefony komórkowe są stosunkowo dyskretne, dzięki czemu w mniejszy sposób przyciągają "nieporządane spojrzenia" niż duże i drogie aparaty lustrzane z długimi i ciężkimi obiektywami.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Nie tyle warto, co TRZEBA. Oczywiście rozsądnie i nie koniecznie przy każdym kadrze :) Dzięki powiększeniu uzyskujemy większe możliwości ustawienia kadru bez konieczności zmiany własnego położenia. Ponadto jesteśmy w stanie wykonać tzw. "Dyskretne zdjęcia", nie przerywając prac lub rytuałów fotografowanych osób. Pamiętaj, że każdy ma prawo do prywatności.

  • Zoom optyczny czy cyfrowy? Zawsze korzystamy z zoomu optycznego, gdyż tylko wtedy uzyskujemy ostry i bezstratny obraz. Zoom cyfrowy powoduje znaczącą utratę jakości, przez co przy większych powiększeniach późniejsze wykorzystanie zdjeć staje się bardzo ograniczone.

  • Wskazówka: W trybie fotograficznym nie użyj dwóch palców w celu powiększenia kadru (co zwykle czyni się w przypadku przegladania zdjęć w galerii), gdyż wtedy wykorzystywany jest zoom cyfrowy. Wybierz zoom optyczny, który obsługuje Twój smartfon klikając wyświetlaną na ekranie opcję powiększenia: 2x, 5x, 10x. Tylko wtedy odkryjesz magię.

  • Koniecznie sprawdź parametry swojego telefonu, aby lepiej wykorzystać możliwości teleobiektywu. Zoomuj otoczenie... A z pewnością odkryjesz uroki świata z nowej perspektywy.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Przeprowadź Location Scouting przed każdym wyjazdem już w domu. Z pewnością zminimalizujesz niespodzianki, no chyba że uwielbiasz podróżniczą improwizację :)

  • Na etapie location scouting będziesz mógł zapoznać się bliżej z miejscem, do którego zmierzasz. Dzięki temu w twojej głowie pojawią się pierwsze pomysły na upatrzone kadry oraz określisz w przybliżeniu jakiego sprzętu użyjesz, a to zaoszczędzi na miejscu sporo czasu i pozwoli cieszyć się bez stresowym wyjazdem.

  • Location scouting to m.in. zapoznanie z miejscem podróży, godziny otwarcia, lokalizacja parkingu, wybór sprzętu, pogoda, czas dojazdu, godzina wschodu oraz zachodu słońca.

  • MINI-PORADY Jak nagrywać filmy z wakacji. Darmowy materiał przeznaczony dla miłośników podróżowania, pragnących rozpocząć przygodę z filmowaniem swoich podróży.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Należy jednak pamiętać, że dron to nie zabawka i trzeba za każdym razem przestrzegać przepisów lotniczych oraz prawa obowiązującego w danym państwie. W każdym kraju obowiązują odrębne przepisy, nawet w UE niby ujednolicono przepisy, a jednak lokalne regulacje krajowe wciąż wprowadzają sporo zamieszania. Nigdy nie lataj w strefie lotniskowej, w pobliżu więzień, baz wojskowych oraz innych obiektów strategicznych, aby uniknąć przykrych konsekwencji.


  • Latanie dronem: PAMIĘTAJ
  • Kilka tygodni przed podróżą zawsze sprawdź lokalne przepisy dotyczące latania dronem.
  • Nie lataj! - gdy nie czujesz się pewnie w danej lokalizacji - zbyt wiele ludzi, niekorzystne warunki pogodowe, mały dystans od obiektów strategicznych i lotnisk. To Ty jesteś operatorem i to Ty odpowiadasz za każdy lot.
  • Wykonaj aktualizację oprogramowania drona przed podróżą
  • Wykup ubezpieczenie
  • Sprawdź stan swojego sprzętu
  • Sprawdź lokalne przepisy
  • Wyrób licencje
  • Planuj swój lot na podstawie pogody

  • MINI-PORADY Jak nagrywać filmy z wakacji. Darmowy materiał przeznaczony dla miłośników podróżowania, pragnących rozpocząć przygodę z filmowaniem swoich podróży.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Sprawa niby oczywista, a jednak nawet profesjonalistom zdarzają się od czasu do czasu proste wpadki, gdy w natłoku przygotowań zapomni się o sprawach oczywistych: brak karty w aparacie, niezgrany materiał z poprzedniego wyjazdu, nierozpoznawalna karta w urządzeniu, brak ładowarki czy odpowiedniego adaptera, brak wymaganego oznakowania drona etc. Brzmi znajomo?

  • Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy krótką check-list, która pomoże w odpowiednim przygotowaniu sprzętu fotograficznego oraz filmowego przed podróżą.

  • MINI-PORADY Jak nagrywać filmy z wakacji. Darmowy materiał przeznaczony dla miłośników podróżowania, pragnących rozpocząć przygodę z filmowaniem swoich podróży.

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
  • Gorąco zachęcamy. Jeżeli nie jesteś przekonany, czy nasza oferta jest dla Ciebie, zawsze możesz podesłać 1 zdjęcie do darmowego foto-retuszu.

  • Nawet, jeśli teraz nie zdecydujesz się na któryś z naszych pakietów... nic nie szkodzi:) Potraktuj zdjecie jako niezobowiązujący prezent od Bring Back Memories.

  • Czas realizacji: do 3 dni roboczych. Materiały należy przesyłać na adres: studio@bringbackmemories.pl

  • Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe
    Nie musisz nic robić. Nie wymagamy deklaracji uczestnictwa w programie, ani podpisywania zgód. Weryfikujemy jedynie Twoją historię zamówień. Zamówienia z rabatem lojalnościowym należy składać bezpośrednio mailowo lub telefonicznie.
    Po więcej mini-porad zapraszamy na nasze kanały i profile społecznościowe

    NASZE PRZYKŁADOWE REALIZACJE